Sam & Sara. Let’s talk about Smartsons

Sam & Sara
Sam & Sara
Kim jesteśmy? Jesteśmy rodziną, która w odpowiednim momencie zdała sobie sprawę z tego, że światu grozi zagłada. Stwierdzenie brzmi dość ezoterycznie, lecz jeżeli w porę, wspólnie się nie opamiętamy, to stanie się ono naszą codziennością. A jaką? Zapewne bardzo trudną. Ziemia wywróci się na lewą stronę i wakacje na Malediwach pozostaną jedynie błahym wspomnieniem w pamięci naszych praprzodków. A i o ekskluzywnych wyjściach do restauracji czy choćby przysłowiowej „bułce z serem” będziemy mogli tylko pomarzyć.

Jestem ja – Sara, mąż Sam i dwaj Juniorzy. Poza tym w naszej podróży dzielnie towarzyszą nam nasze kundle – Roni oraz letnia Ina. Niedługo dołączy do nas Seler. Tylko cii.. bo Seler to kot, o którego istnieniu nikt jeszcze nie ma pojęcia. Tak naprawdę to nazywam się Paulina a mój Mr Planeta to Mateusz, ale aby nadać naszej misji kosmicznego polotu przyjęliśmy na ten czas herb rodu Smartsonów. Będziemy raczyć was wiedzą, którą dzielnie zdobywamy ucząc się na własnych błędach codzienności oraz cudzą – tą bardziej techniczną. 

Będzie u nas dużo o ekologii, codziennym życiu w ślad idei #smartwaste oraz o tym jak w prosty sposób stawiając (jak to mówi Areta Szpura) baby steps wspólnie zmniejszać ślad węglowy i zatrzymać globalne ocieplenie Matki Ziemi. Pokażemy Ci też, prawdziwą drogę do zero waste, która czasami okuta jest w niezłe wyboje. Czy u wszystkich to nie wiem, ale nasza kosmiczna rodzina do ideałów przecież nie należy. Kroczymy w stronę bezodpadowego życia, ciągle jednak w wersji smart. Szukamy alternatywnych źródeł energii, wracamy do pradawnych źródeł w poszukiwaniu prawdy oraz ze stale wyjętą pomocną dłonią jesteśmy dla Ciebie po to, aby się wspierać nawzajem w tej pięknej drodze na wieczne życia wakacje. 

Na codzień jesteśmy wegańskim team’em (ale ale.. droga ta też bywa(ła) po koszarach!), a na czole przyklejone mamy 5R ZERO WASTE – czyli kluczowe zasady postępowania w popłochu. Czasami się któremuś z nas pojedynczy paradygmat (ubóstwiam to „wyrażenie”) odklei ale drugie z nas jest po to, aby pierwszego naprawić. Do naprawiania ogólnie są też jakieś inne narzędzia, więc w ramach procesu przejścia na jasną stronę mocy postaramy się wspólnie taki mini podręcznik skauta wyczarować.

  • REFUSE / Odmawiaj rzeczy, których nie potrzebujesz
  • REDUCE/ Redukuj ilość rzeczy do minimum
  • REUSE / Użyj ponownie zamiast wyrzucać
  • RECYCLE / Recyklinguj czyli przetwarzaj i zmieniaj przeznaczenie
  • ROT / Kompostuj produkty, które się rozłożą

Cel mamy jeden, by żyć w zgodzie ze źródłem i odzyskać harmonię kosmosu. Myślę, że „o nas” więcej gorących faktów znajdywać będziesz na bieżąco. Póki co, na wstępie wystarczy nam tyle. 

Z aktualności: prowadzimy wspólnie firmy, a ze skutkiem ogromnych chęci ruszamy bloga oraz media społecznościowe, abyśmy mogli być wspólnie w stałym kontakcie. Dużo aktywistycznie działamy społecznie, a ostatnio ruszyliśmy też smart sklep Internetowy, z którego zamówienia każde 10% przekazujemy na otwarcie fundacji #smartwaste Academy działającej dla Ziemi. 

Poczyniamy też Smartson’owe komiksy, aby edukować najmłodszych (już niebawem) oraz rozpoczynamy w miłością realizację naszego projektu Ekologicznej Wioski Smart City, który będzie oazą na Ziemi dla Twojego Tu i Teraz. 

Ziemski Przybyszu. Miło Cię gościć w naszych kosmicznych progach. Z owockiem, Twoi Sam & Sara z ekipą.