Smart home

Inteligentne chłodzenie pomieszczeń? Teraz tak

Inteligentne chłodzenie pomieszczeń? Teraz tak
Upał daje się we znaki wszystkim bez wyjątku. Jest szczególnie uciążliwy jeśli w twoim biurze obowiązuje formalny dress code, a z nieba leje się żar. Nawet jeśli wybierzemy letni strój, musimy dbać o ochłodzenie ciała z pomocą zimnych napojów
i lodów, klimatyzacji albo wiatraka elektrycznego. O ile napoje i lody pozostawiamy w waszej gestii, o tyle podpowiemy jak zamienić systemy chłodzenia w inteligentne, by cieszyć się ich działaniem bez własnej ingerencji.

Inteligentne chłodzenie jest na wyciągnięcie Twojej ręki. W tym artykule dowiesz się, jak produkty domowej automatyki mogą pomóc Ci znieść upał. Niezależnie od tego, czy masz w domu lub biurze klimatyzację, czy może wiatrak stojący na nóżce lub wentylator podłogowy. Każde z tych urządzeń da się zintegrować z inteligentnymi czujnikami i sterownikami marki BleBox

Smart wentylator…

Jeśli mowa o automatyzacji procesu włączenia wiatraka, tutaj niezbędny będzie zakup sterownika SwitchBox, który jest smart włącznikiem urządzeń elektrycznych oraz TempSensora – inteligentnego czujnika temperatur. Oczywiście możliwa jest rezygnacja z TempSensora, która spowoduje, że wiatrak będzie sterowalny tylko z poziomu smartfona, a nie włączy się sam na podstawie zmian podczas odczytu temperatur. Wybór należy do Ciebie.

Inteligentne chłodzenie pomieszczeń? Teraz tak

Czujnik TempSensor należy umieścić w miejscu, w którym temperatura ma być badana. Dzięki wodoodpornej sondzie pomiarowej może on być zamontowany nawet w akwarium. Jeśli chodzi o automatyzację pracy wiatraka, najlepiej zainstalować go za oknem, w miejscu maksymalnie nasłonecznionym. Po krótkiej kalibracji urządzenie będzie kompatybilne ze smartfonem i będzie podawało wszelkie niezbędne dane.

Następnie zainstaluj SwitchBox w wiatraku. Ten inteligentny wyłącznik pozwala sterować praktycznie dowolnym urządzeniem elektrycznym z każdego miejsca na świecie. Najpierw rozkręć obudowę wiatraka, a następnie umieść moduł we wnętrzu wentylatora wyłączając przedtem napięcie zasilania. W montażu i instalacji urządzenia pomogą Ci dołączone do zestawu instrukcje.

Gdy dwa urządzenia działają poprawnie, możemy stworzyć akcję, czyli scenariusz działania wielu urządzeń naraz. Dzięki czytelnej aplikacji wBox (do ściągnięcia bezpłatnie w sklepie GooglePlay lub AppStore) ustawienie tego trybu nie powinno sprawić Ci problemu. Ustal temperaturę od której wiatrak ma się włączyć, a także kiedy ma on przestać działać. Być może wolisz sterowanie czasowe, które pozwoli ochłodzić pomieszczenie w dowolnych odstępach czasu (nie potrzeba do niego TempSensora). Dzięki tym rozwiązaniom dostarczysz sobie wygodne sterowanie oraz zaoszczędzisz prąd przez jego optymalne użytkowanie.

…I klimatyzacja

Tutaj sytuacja jest bliźniaczo podobna, z tym, że sterownik musimy zainstalować w klimatyzatorze. Również tutaj możemy stosować czujnik temperatur, by zautomatyzować proces włączania urządzenia, czyli tworzyć akcje. To rozwiązanie pozwoli na dobre zrezygnować z pilota i włączać klimatyzację o każdej porze, w każdym miejscu – będzie ona działać sama lub sterowana smartfonem. Funkcja jest praktyczna, gdy wracasz z pracy, a dom zdążył się już nagrzać letnim słońcem. I tutaj możemy zastosować sterowanie czasowe, pozwalające zoptymalizować zużycie prądu i uregulować odpowiednią temperaturę w pomieszczeniu.

Nie obawiaj się montażu urządzeń BleBox. Ich instalacja jest na tyle prosta, że obejdzie się bez wyspecjalizowanej ekipy fachowców. Swoje inteligentne chłodzenie zrobisz samodzielnie, a w razie problemów, zawsze możesz wykonać telefon do firmy. Chętnie pomożemy.

A Ty? Jak sobie radzisz z upałem? Jeśli czekasz na powiew chłodu, koniecznie opowiedz o tym w komentarzu. A może masz własny pomysł na ochłodę?

Powiązane artykuły

Internet Rzeczy, szanse i zagrożenia

Sam & Sara

Dom pasywny – ekonomia i ekologia w jednym stali domu

Sam & Sara

Sztuczna inteligencja i tajemnicza przyszłość Smart home

Sam & Sara

Dodaj komentarz