Ecobox

Jakość powietrza. Sprawdź czy pora na zdrowy spacer

Jakość powietrza. Sprawdź czy pora na zdrowy spacer.
Rzetelne dane dotyczące smogu i zanieczyszczeń znajdziesz w wielu autoryzowanych stacjach badawczych. Takie informacje udostępnia choćby Wojewódzki Inspektorat Ochrony Środowiska. Są to jednak wskaźniki dotyczące rozległego obszaru, a więc dane podlegające pewnemu uogólnieniu. By dowiedzieć się więcej na temat jakości powietrza, użyj inteligentnego czujnika. Poinformuje Cię on o jego stanie w obrębie twojej posesji i okolicy.

Jakość powietrza to znaczący czynnik informujący nas o tym czy warto wychodzic poza nasz dom czy mieszkanie. Osoby w maskach na twarzy to coraz częstszy widok w przestrzeni miejskiej. Przez spalanie niewłaściwego paliwa w piecach oraz spaliny, niekorzystnej zmianie uległo także powietrze we wsiach i miasteczkach. Na niebezpieczeństwo są narażone szczególnie dzieci. Monitorowanie powietrza nigdy nie było tak ważne jak teraz. Zwłaszcza, że przy aktualnej technologii możemy w łatwy sposób zmierzyć niemal każdy parametr atmosfery i dowiedzieć się czym oddychamy.

Jakość powietrza. Sprawdź czy pora na zdrowy spacer.

Zostań meteorologiem

Do dokonywania pomiarów nie potrzebujesz stacji badawczej ani specjalistycznych sprzętów. Nie potrzebujesz też fachowej wiedzy. Wszelkie informacje dotyczące powietrza zostaną wysłane na twój smartfon jako powiadomienie. Aby system działał sprawnie, wystarczy nabyć czujnik jakości powietrza (np. AirSensor) i zainstalować go w swoim domu. W czym pomoże system?

Poza badaniem jakości samego powietrza możesz wykryć dzięki niemu alergeny, pestycydy, bakterie, spaliny, pył węglowy i sadzę. O obecności szkodliwych związków poinformuje cię natychmiastowy komunikat, wysyłany za pomocą aplikacji wBox.  

Jakość powietrza. Sprawdź czy pora na zdrowy spacer.
Sprawdź czy pora na zdrowy spacer. AirSensor dla Ciebie i Twoich bliskich już w zasięgu ręki (zerknij tutaj).

Miniaturowy, bezprzewodowy czujnik pozwala wykryć obecność najbardziej trujących substancji obecnych w smogu – pyłów zawieszonych (PM1; PM2,5; PM10). Są to cząsteczki stałe na tyle niewielkie, że mogą poprzez układ oddechowy przedostawać się do układu krążenia, a następnie do całego organizmu.

Pozory mylą

Wielu ludzi powie, że o czystości powietrza świadczy jego przejrzystość. Nic bardziej mylnego. Jak się okazuje to tylko iluzja, bo nawet najładniejszy krajobraz może być zainfekowany szkodliwymi substancjami. Podobnie jak nieczyste z pozoru powietrze może mieścić się w granicach normy. Dopóki nie zbadasz składu powietrza, nigdy nie masz pewności.

Jakość powietrza. Sprawdź czy pora na zdrowy spacer.

Zadbaj o bliskich

Czujniki powietrza powstały przede wszystkim w trosce o dzieci. To właśnie najmłodsi są podatnym gruntem dla wszelkich infekcji i chorób dróg oddechowych. Jeśli dzieci mają skłonności alergiczne, tym bardziej powinno się zadbać o monitorowanie powietrza. Oddychanie pełną piersią sprzyja szczególnie seniorom i osobom w średnim wieku.

Warto, więc żyć zdrowo. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej, kliknij tutaj i na bierząco monitoruj jakość powietrza wokół siebie.

Powiązane artykuły

Potęga Cannabis czyli konopia siewna i jej 10 zastosowań!

Sam & Sara

Ekologia i kwarantanna w jednym stali domu

Anna Marszalek

Segregacja czyli zielona postawa krok po kroku cz. I

Anna Marszalek

Dodaj komentarz