Niepełnosprawni

Inteligentna pomoc potrzebna od zaraz

Inteligentna pomoc potrzebna od zaraz dla niepełnosprawnych dzieci i seniorów
Z dobrodziejstw inteligentnych udogodnień skorzystać mogą osoby chore oraz wymagające ciągłej opieki, niezależnie od płci i wieku. Zmiana infrastruktury domu nie musi być jedyną pomocą dla osób niepełnosprawnych, bo przecież główną ideą Smart Home jest uczynienie życia łatwiejszym, a inteligentne technologie zostały stworzone z myślą o wszystkich.

Inteligentna pomoc potrzebna od zaraz dla niepełnosprawnych, dzieci oraz seniorów. Światło ledowe zapalane czujnikiem to spore ułatwienie dla każdej gospodyni domowej. Gdy wiązka światła jest na odpowiedniej wysokości, równie dobrze może służyć pomocą osobom na wózku inwalidzkim, jak również dzieciom oraz osobom starszym. W tym wpisie dowiesz się, jak zamienić zwykłą taśmę ledową w inteligentną, by kontrolować światło jednym ruchem ręki.

Dom w zupełnie innym świetle

Na początek zainstaluj w swoich czterech ścianach ledowy pasek z żarówkami klasycznymi lub kolorowymi (RGB). Oświetl blaty w kuchni, szafkę, barek lub wybrane przez siebie miejsce według własnego uznania. 

Jak to zrobić?

Do zainstalowanego lub istniejącego już systemu LED dodaj zakupiony sterownik ProxiDimmer, by móc włączać i wyłączać żarówki za pomocą dotyku lub zbliżenia dłoni. Przewody należy podłączyć według schematu zamieszczonego w instrukcji. Gdy zamontujemy produkt do ledowej oprawy świetlnej, możemy cieszyć się już w pełni sprawnym systemem. 

Inteligentna pomoc potrzebna od zaraz dla niepełnosprawnych dzieci i seniorów
Pomoc na wyciągnięcie ręki z naszym bezdotykowym ProxiDimmer. Jak za muśnięciem czarodziejskiej różdżki.

Pomoc na wyciągnięcie ręki

Od tej chwili jedno dotknięcie i gest będą w stanie włączyć system. Osoby poruszające na wózkach inwalidzkich nie muszą już borykać się z problemem zbyt wysoko osadzonych wyłączników światła. Ich uruchomienie jest możliwie na każdym poziomie. Dzięki prostej technologii, nawet najmłodsze dzieci mogą włączyć LED’y, bez konieczności wspinania się na palce by dosięgnąć do wyłącznika. Dziadkowie podczas opieki nad wnukami również mogą korzystać z technologii, ułatwiając sobie codzienne czynności. Ten sposób włączania światła przysłuży się osobom leżącym, dla których szukanie wyłącznika bywa kłopotliwe. Warto więc skorzystać ze zdobyczy technologii i konsekwentnie ją rozwijać.

Koncepcja światła LED z czujnikiem to tylko jedna z idei pomocy domownikom dzięki nowym technologiom. Jeśli ciekawi cię jak jeszcze możemy wyjść naprzeciw codziennym potrzebom każdego człowieka, czekaj na nasze kolejne wpisy. Nie zabraknie w nich nietuzinkowych porad i rozwiązań.

Tworzenie komfortowych warunków życia dla wszystkich, to z pewnością szlachetna idea godna pochwały. Jeśli chcesz dowiedzieć się więcej na temat inteligentnych technologii, kliknij tutaj

Powiązane artykuły

Smart oświetlenie dla niepełnosprawnych, dzieci i seniorów

Sam & Sara

Dodaj komentarz