Niepełnosprawni

Smart oświetlenie dla niepełnosprawnych, dzieci i seniorów

Smart oświetlenie dla niepełnosprawnych, dzieci i seniorów
Inteligentne technologie zostały stworzone z myślą o wszystkich. Z dobrodziejstw tych udogodnień skorzystać mogą osoby chore oraz wymagające ciągłej opieki, niezależnie od płci i wieku. Zmiana infrastruktury domu nie musi być jedyną pomocą dla osób niepełnosprawnych, bo przecież główną ideą Smart Home jest uczynienie życia łatwiejszym. 

Smart codzienność już jest na wyciągnięcie ręki. Sięgnijmy pamięcią do czasów dzieciństwa. Któż z nas nie musiał stawać na palcach lub podskakiwać do kontaktu by zapalić światło. Z podobnym problemem borykają się osoby na wózkach inwalidzkich, dla których wyłączniki światła osadzone zostały zbyt wysoko. Ich włączanie może stanowić również problem dla osób starszych. By im pomóc, wystarczy skorzystać ze zdobyczy technologicznych.

Dwa urządzenia, wiele zalet

Udostępnij wszystkim domownikom możliwość włączania światła, zmieniając zwykły przycisk w inteligentny. Moduł wraz z przyciskiem zainstalujesz w dowolnym miejscu w twoim domu, dostosowując jego miejsce do indywidualnych potrzeb każdej osoby. Bez konieczności kucia ścian i prowadzenia dodatkowych przewodów. Cały sprzęt zainstalujesz w pełni samodzielnie.  

Aby tego dokonać należy zakupić i połączyć dwa inteligentne odbiorniki, z których:

– jeden  będzie zamontowany w puszce podtynkowej (np. SwitchBox) odpowiadającej twojej instalacji świetlnej,

 – drugi przy przycisku monostabilnym (dzwonkowym), czyli zwyczajnym wyłączniku światła (zerknij na InBox). 

Taki przycisk zainstalowany na małej wysokości może obsługiwać dosłownie każdy. 

Smart oświetlenie dla niepełnosprawnych, dzieci i seniorów

Jedno urządzenie, wiele możliwości

Możesz ograniczyć się także do jednego sterownika – SwitchBox, kontrolowanego z każdego miejsca na świecie za pomocą smartfona. Z tego rozwiązania skorzystać mogą osoby niepełnosprawne, mające problemy z poruszaniem się. Posiadając telefon z aplikacją wBox mogą one zdalnie włączać i wyłączać światło w całym domu oraz kontrolować dowolne urządzenia elektryczne. Jeśli chcesz sterować dwoma urządzeniami elektrycznymi za pomocą jednego sterownika osobno, wybierz SwitchBoxD. Koszt urządzenia jest o wiele niższy niż zakup dwóch sterowników SwitchBox, a daje taki sam efekt. 

Dla babci i dziadka

Instalacja inteligentnego przycisku InBox to także udogodnienie dla osób starszych. Stwarza im komfortowe warunki, które pewnością przysłużą się do osiągnięcia przez nich spokoju. Wyobraźmy sobie tylko seniorów obsługujących dom za pomocą wielu takich przycisków rozmieszczonych w każdym pomieszczeniu. Poza światłem za pomocą sterowników można kontrolować także inne urządzenia elektryczne, włączając je za pomocą przycisku. Może być to system grzewczy oraz sprzęt AGD i RTV. 

Koncepcja inteligentnego światła to tylko jedna z idei pomocy wszystkim domownikom przez nowe technologie. Jeśli ciekawi cię jak jeszcze możemy wyjść naprzeciw codziennym potrzebom wszystkich ludzi, czekaj na nasze kolejne wpisy. Nie zabraknie w nich nietuzinkowych porad i rozwiązań.

Powiązane artykuły

Inteligentna pomoc potrzebna od zaraz

Sam & Sara

Dodaj komentarz